Sobota 24. července. Svátek má Kristýna.

Forex: Česká koruna v minulém týdnu skončila beze změny

19.05.2008 | 11:20 0 Komentářů

Domácí měna na začátku minulého týdne posílila až k hranici 24,85 EUR/CZK, poté co byly zveřejněny domácí fundamenty (průmyslová výroba v březnu poklesla o 2,1 % meziročně, míra nezaměstnanosti v dubnu klesla na 5,2 % z březnových 5,6 %,  index CPI v dubnu meziměsíčně +0,4 %) a kdy těžila z posilování slovenské koruny vůči euru. Vývoj v dalších dnech probíhal pod vlivem regionu a přinesl opět návrat nad úroveň 25,00 EUR/CZK. Koruna tak čeká na další výraznější impuls, který by jí pomohl posílit spolu s regionem nebo naopak pomohl ke korekci, k proražení horní hrany střednědobého kanálu.

Největší pozornost ze středoevropských měn však na sebe poutá v poslední době slovenská koruna, která si za posledních 10 dní připsala již přes 70 haléřů na páru s eurem. Na konci minulého týdne atakovala hranici 31,50 EUR/SKK. Koruna je v silném býčím trendu a pokud by v tomto týdnu částečně korigovala své předchozí zisky jednalo by se z pohledu spekulativního obchodování pouze o další možnost vstupu do krátké pozice (nákup SKK/ prodej EUR).

V tomto týdnu budou zveřejněny z domácí ekonomiky pouze pondělní maloobchodní tržby. Ze středoevropské regionu pak nezaměstnanost na Slovensku, středa bude patřit Polsku (průmyslová výroba, nezaměstnanost), v pátek maloobchodním tržbám v Maďarsku.

Autor: David Šnajdr (david.snajdr@xtb.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.