Úterý 21. května. Svátek má Monika.

Forex: Ceny domů v Británii rostly nad očekávání, libra reaguje růstem

30.07.2009 | 10:49 0 Komentářů

Ráno zveřejněné výsledky indexu cen domů ve Velké Británii ukázaly růst 1,3 % oproti očekávané stagnaci 0,3 % (před. 1,0 %). Na pozitivní data reagovala libra růstem na páru s dolarem, když kurz měnového páru GBP/USD atakoval hranici rezistence 1,65. Britská měna posiluje výrazně i vůči euru, kde se dostala až pod hodnotu 0,86 EUR/GBP a navázala tak na své včerejší zisky.

Průměrné ceny domů se ve Spojeném království v absolutním vyjádření vyšplhali k 158,878 librám (260,00 $). Jedná se o třetí růst v řadě, což by mohlo indikovat stabilizaci britského sektoru bydlení a začátek konce hospodářské recese.  Nesmíme však zapomínat, že ekonomika Británie se v II. čtvrtletí 2009 propadala meziročně o 5,6 %. Centrální banka pro podporu ekonomiky do budoucna nevyloučila další měnovou expanzi, investoři budou proto věnovat pozornost zasedání Bank of England příští týden. Monetární autorita bude rozhodovat o možnosti dalších nákupů obligací nově tištěnými penězi, což by mohlo libru oslabit.

Zbytek dnešního dne bude na fundamentální zprávy poměrně skoupý. Ze Spojených států odpoledne očekáváme týdenní změnu počtu žádostí o podporu v nezaměstnanosti. Dle odhadů analytiku se nezaměstnanost zvýší o dalších 573 tisíc lidí.

Autor: Jana Pariľáková (jana.parilakova@xtb.cz)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.