Neděle 26. září. Svátek má Andrea.

Forbes se chystá vstoupit na burzu prostřednictvím SPAC

27.08.2021 | 10:40 0 Komentářů

Světově známý magazín Forbes oznámil uzavření dohody o vstup na newyorskou burzu prostřednictvím akviziční společnosti pro speciální účely (SPAC) Magnum Opus Acquisition Limited.

Forbes hodlá vstoupit na newyorskou burzu prostřednictvím akvizice tzv. SPAC společností Magnum Opus. SPAC společnosti jsou speciálně založené za účelem akvizice firem, které chtějí vstoupit na burzu a zároveň obejít klasický, administrativně náročný proces IPO.

Nově vzniklá kombinovaná společnost by měla být mít hodnotu 630 mil. USD, uvádí Forbes ve čtvrtečním prohlášení. Transakce již byla schválena představenstvy obou společností a očekává se, že bude uzavřena na konci roku 2021 nebo na začátku roku 2022. V prohlášení dále stojí, že kombinovaná společnost si zachová své vedení a jméno Forbes. Po uzavření transakce bude obchodována na NYSE pod tickerem FRBS.

„S přechodem k formě veřejně obchodované společnosti bude mít Forbes kapitál k akceleraci růstu prostřednictvím strategie diferencovaného obsahu a platforem a realizuje tak potenciál naší ikonické značky,“ vyjádřil se k transakci Mike Federle, CEO Forbesu.

Akcie Magnum Opus (OPA) ve čtvrtek na NYSE uzavřely s růstem o 1,03 % na 9,85 USD.

Zdroj: Bloomberg

Matěj Švanda
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.