Pátek 26. února. Svátek má Dorota.

Fondy Elliott údajně kupují podíl v ThyssenKruppu, akcie rostou o 7 %

22.05.2018 | 16:34 0 Komentářů

Elliott Management Corp. si údajně buduje podíl v německém industriálním gigantovi ThyssenKrupp AG se záměrem výměny výkonného ředitele společnosti, Heinricha Hiesingera.

Pod vedením Paula Singera, investora typu Icahn nebo Einhorn, se fond blíží hranici, kdy musí ukázat karty a prozradit velikost své pozice. Podle zdrojů agentury Bloomberg Elliott nevěří, že se Hiesingerovi podaří dosáhnout obratu v hospodaření. Od jeho nástupu v roce 2011 se firma potýkala s kritikou ze strany investorů, klesajícími výnosy a aktuálně se zhruba 30% poklesem ceny akcií.

Jádrem kritiky je Hiesingerův plán pokusit se o fúzi evropských aktiv s Tata Steel Ltd. v předpokládané hodnotě 15 miliard eur. Jednání se protahují už do druhého roku, ale k podpisu smlouvy nedošlo.

Cevian Capital, druhý největší investor společnosti, projevil pochybnosti a vyzval k analýze svolání užitku možné ocelářské fúze. Mluvčí společností se odmítli vyjádřit..

V kruhu lidí obeznámených se situací v ThyssenKrupp panuje dojem, že společnost plánuje uzavřít obchod s Tata v půlce června, ale Tata je skeptičtější a nejbližší odhady mergeru jsou dva až tří měsíce ode dneška. Situace se komplikuje tím, že reprezentanti pracovních odborů sedící v dozorčí radě společností projevili pochyby, a tak dozorčí rada ještě obchod neschválila.

Akcie ThyssenKruppu (TKA) posilují o 7,42 % na 23,16 eura.

Zdroj: Bloomberg

 

Jan Tománek
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.