Pátek 07. května. Svátek má Stanislav.

FOMC

24.06.2008 | 13:22 0 Komentářů

Všech 101 ekonomů dotázaných agenturou Bloomberg očekává že bankovní výbor americké centrální banky FOMC ponechá úrokové sazby beze změny na 2,00% což znamená že klíčové bude prohlášení Fedu po skončení schůzky a výhled kdy pravděpodobně dojde ke zvýšení sazeb v USA.

Podle některých ekonomů ale Fed v červnu jestřábí rétorikou jasně signalizoval že může sazby zvednout už na této schůzce a do konce roku ještě dvakrát nebo třikrát. Před kontraverzními výroky Fedu v průběhu minulého týdne které zpochybnily růst sazeb naznačovaly futures na Fed fund rates 26% pravděpodobnost že v červnu dojde ke zvýšení úrokové sazby o čtvrt procentního bodu a 68% pravděpodobnost zvýšení v srpnu.

Tento týden ale tato pravděpodobnost prudce klesla a ačkoli je inflace vysoko nad pásmem centrální banky Fed si nemůže dovolit ohrozit velmi křehký růst v situaci kdy zaměstnanost klesá pátý měsíc po sobě a krize bytového trhu je mnohem hlubší než jakékoli pesimistické prognózy. Fed bude muset zvoli vyčkávací postoj a čekat na makrodata.

Zdroj: IQ Trade

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.