Neděle 05. prosince. Svátek má Jitka.

FIXED.zone úspěšně vstoupila na pražskou burzu, hodnota společnosti dosáhla 493,2 mil. Kč

02.11.2021 | 15:44 0 Komentářů

Přední český distributor a výrobce příslušenství k mobilním telefonům dnes úspěšně vstoupil na trh START Burzy cenných papírů Praha. Společnost upsala 222 tis. kusů akcií v rozpětí 180–222 Kč.

Dnešním dnem společnost FIXED.zone úspěšně zakončila veřejnou nabídku svých akcií. Emise byla díky obrovskému zájmu investorů přeupsána 2,8krát a upsalo se 222 tis. kusů akcií za emisní kurz v rozmezí 180–222 Kč za akcii. Hodnota společnosti po úpisu činí 493 284 000 Kč.

Společnost obdržela od investorů částku ve výši 49,2 mil. Kč a díky jejich velkému zájmu museli být někteří investoři v rámci alokace tzv. kráceni, vysvětlili jsme zde. V případě takto úspěšných úpisů je to zcela standardní postup.

„Další velmi úspěšné IPO na trhu START potvrzuje zájem investorů o české firmy a investice na kapitálovém trhu obecně. Také ukazuje, že trh START se mezi investory dobře etabloval a získal si popularitu. Díky tomu mohou firmy ze segmentu malých a středních firem získávat financování na kapitálovém trhu, což je jeden z hlavních cílů trhu START,“ říká Petr Koblic, generální ředitel Burzy cenných papírů Praha, a.s.

Obchodování na trhu START bude zahájeno 8. listopadu 2021 pod tickerem BAAFIXZO. Minimální obchodované množství – lot, činí 100 ks. Aukce emisí na trhu START probíhají denně od 9:00 do 12:30.

Společnost také požádala o obchodování na trhu burzy RM-SYSTÉM.

Zdroj: BCPP

Marek Pokorný
Fio banka, a.s.
Prohlášení

Marek Pokorný
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.