Čtvrtek 05. srpna. Svátek má Kristián.

Fitbit představil Charge 2, novou verzi svého nejpopulárnějšího fitness náramku

30.08.2016 | 18:10 0 Komentářů

Společnost Fitbit včera na trh uvedla nové verze svých fitness náramků. Model Charge 2 nahrazuje nejpopulárnější Charge HR, Flex 2 je potom druhou generací jednoho ze základních modelů.

Model Charge HR podle společnosti přinesl jako první na trh nepřetržité sledování srdečního tepu. Kvůli sensoru srdečního tepu, který zatím implementovala ještě do dražšího modelu Surge, však společnost od ledna čelí žalobě spotřebitelů. Senzory jsou podle nich nepřesné, především při vyšší fyzické námaze, při které jsou herci v reklamách společnosti zachyceni.

Stejnou technologii PurePulse obsahuje i včera uvedený model Charge 2. Jako největší novinky se jeví změna designu – náramek má větší displej a nahraditelné náramky (v gumovém i koženém provedení), které společnost prodává jako příslušenství, a podobá se dříve uvedenému modelu Alta. Charge 2 mimo jiné nově umí využívat data GPS z telefonu a zaznamenávat různé sportovní aktivity.

Model Fitbit Charge 2 se bude prodávat ve čtyřech základních barvách

Model Fitbit Charge 2 se bude prodávat ve čtyřech základních barvách

Flex 2 je druhou generací stejnojmenného náramku, který byl nejprodávanějším fitness zařízením v letech 2013 a 2014. Nemá displej, pouze pětici diod. Druhá generace je o třetinu menší a použitelná i při plavání.

Jerry Liu, analytik Morgan Stanley, věří, že včera představená zařízení budou velmi populární o letošních Vánocích. Společnost podle něj výrazně vylepšila design i software.

Fitbit Inc (FIT) +2,7 % na 15,35 USD
Ukazatel   Ukazatel  
Kapitalizace (mld. USD) 3,4 P/E 27,1
Vývoj za letošní rok (%) -48,1 Očekávané P/E 13,0
52týdenní minimum (USD) 11,7 Prům. cílová cena (USD) 21,4
52týdenní maximum (USD) 42,0 Dividendový výnos (%)

Zdroj: Fitbit, Bloomberg

Jan Tománek
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.