Středa 03. března. Svátek má Kamil.

Fio banka varuje před riziky spojenými s obchodováním volatilních cenných papírů

01.02.2021 | 14:16 0 Komentářů

S ohledem na aktuální situaci, která se objevila u některých cenných papírů v USA, Fio banka varuje před riziky spojenými s obchodováním vysoce volatilních akcií.

U akcií některých společností ve Spojených státech amerických (např. společnosti GameStop), u kterých obchodníci ve výrazné míře spekulují na jejich pokles (tedy významný podíl jejich akcií je tzv. zashortovaný), se v posledních dnech objevila významná volatilita jejich cen.

Varujeme tak klienty před riziky spojenými s obchodováním těchto akcií. Významná rozkolísanost jejich cen může vést k významným poklesům hodnoty investice a teoreticky může vést až k dočasnému přerušení obchodování s těmito akciemi ze strany příslušných trhů s cennými papíry, a tedy i ke skokovým posunům ceny. Nastavené pokyny typu stop loss tak nemusí být realizovány za parametrů očekávaných klientem.

Výše uvedená rizika jsou o to významnější při obchodování těchto titulů na páku, kdy hrozí riziko ztráty i více než 100 % vloženého kapitálu. Také upozorňujeme na riziko možného vyřazení akcií ze seznamu akcií, kterými lze ručit za úvěr na obchodování.

Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.