Úterý 18. ledna. Svátek má Vladislav.

Fio banka úspěšně umístila první tranši emise dluhopisů, se kterými se obchoduje na burze RM-SYSTÉM

03.01.2022 | 15:22 0 Komentářů

Fio banka dnes úspěšně dokončila prodej první tranše emitovaných dluhopisů. Obchoduje se s nimi na burze RM-SYSTÉM.

Fio banka dnes úspěšně dokončila prodej historicky první emise dluhopisů. První tranše MREL dluhopisů „FIO BANKA 5,00/27“ s 6letou splatností a fixním úrokem 5,00 % p. a., emitovaných v rámci nabídkového programu Fio banky, byla vydána v objemu 600 mil. Kč a reálně na trhu rozprodána za pouhých 13 obchodních dní.

Dluhopisy byly přijaty k obchodování na mnohostranném obchodním systému burzy RM-SYSTÉM, kde probíhá jejich sekundární obchodování mezi samotnými investory i po ukončení prodeje ze strany Fio banky. V této souvislosti Fio banka upozorňuje investory, že nabídka na trhu se nyní může i výrazně lišit od veřejné nabídky realizované emitentem. Případný nákup dluhopisů na sekundárním trhu za cenu nad nominální hodnotou 10.000 Kč bude snižovat výnos, než jak je uváděn v příslušných konečných podmínkách. Vliv nákupní ceny na výnos do doby splatnosti popisujeme ve třetím dílu našeho vzdělávacího seriálu „Úvod do světa dluhopisů„.

Emisi byl přidělen ISIN „CZ0003706772“ a v aplikaci e-Broker ji naleznete také pod tickerem „BDAFIOBS“. Základní parametry emise jsou přehledně uvedeny v aplikaci pod záložkou Portfolio / Dluhopisy Fio.

Obchodovat s dluhopisy Fio banky na RM-SYSTÉMu je možné každý obchodní den od 9:00 do 17:00 bez poplatku za realizovaný obchod.

Podrobné informace o emisi dluhopisů naleznete v tiskové zprávě vydané u příležitosti jejich vydání nebo na stránkách pro investory, kde naleznete i základní prospekt dluhopisů a konečné podmínky emise.

Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.