Pátek 18. září. Svátek má Kryštof.

Fiat Chrysler za červenec výrazně překonal odhady analytiků u prodeje aut v USA

03.08.2015 | 16:54 0 Komentářů

Automobilka Fiat Chrysler v USA za červenec prodala 178 027 vozů, což je 6,2% nárůst. Analytici oslovení agenturou Bloomberg očekávali růst o 4,8 %. Konkurenční Nissan navýšila prodeje aut o 7,8 %, zatímco analytici očekávali 5,3 %.

Díky levnějšímu benzínu a relativně dostupným půjčkám Američané začínají přecházet na SUV a pickupy. Z této změny poptávky nejvíce těží Fiat Chrysler, když největší prodeje zaznamenal právě u těchto modelů.
Druhá největší japonská automobilka Nissan rovněž zaznamenala výrazně lepší čísla.

Fiat Chrysler potřebuje navýšit zisk, aby generoval dostatek hotovosti k zaplacení vývoje nových generací automobilů a technologií. Mluvilo se i o potenciální fúzi včetně automobilek GM a Ford, nicméně ty to odmítly.

Fiat Chrysler minulý týden navýšil celoroční výhled zisku poté, co zveřejnil prodeje modelu Jeep. Zisk v Severní Americe výrazně vylepšil finanční výsledky společnosti, která chce nadále vylepšovat modely značek Alfa Romeo a Maserati.

Ford Motor prodal o 5 % více automobilů při očekávání růstu o 1,8 %, zatímco GM zaznamenalo nárůst o 6,4 % při očekávání 0,6 % a Honda dokázala navýšit prodeje o 7,7 %, když analytici očekávali přírůstek o 4,7 %.

Akcie Fiat Chrysler (FCAU) rostou o 3,04 % na 16,28 dolaru. Za 12 měsíců akcie posílily o 82,51 %. Akcie konkurenčního Fordu (F) jsou výše o 0,74 %.

Zdroj: Bloomberg

Vojtěch Cinert
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.