Pátek 04. prosince. Svátek má Barbora.

Fed včera ponechal sazby beze změny, očekává však inflaci na horizontu kolem cíle a další růst sazeb

03.05.2018 | 12:33 0 Komentářů

Fed včera ponechal sazby beze změny. Na horizontu měnové politiky však centrální banka očekává inflaci na horizontu kolem cíle a s tím související další postupný růst sazeb. Zvýšení federal funds rate na 1,75 % – 2,00 % se ze strany trhu očekává již na červnovém zasedání.

Americká centrální banka Fed včera rozhodla na měnově-politickém zasedání Rady guvernérů o ponechání cílového pásma pro mezibankovní sazbu federal funds rate na současném rozpětí 1,50 % až 1,75 %. I přesto, že banka ponechala sazby beze změny, její přohlášení vypovídá o tom, že v průběhu roku nadále počítá s graduálním zvyšováním federal funds rate. Fed zopakoval, že jím sledovaná inflace PCE (idex výdajů na osobní spotřebu) se v prognóze banky nachází na horizontu měnové politiky v blízkém okolí inflačního cíle. Rizika prognózy banka včera komunikovala jako symetrická.

Z tiskové zprávy Fedu je zřejmé, že centrální banka si je jistější inflačním vývojem na horizontu prognózy. Trhy tak očekávají, že Fed přistoupí ke zvýšení federal funds rate na 1,75 % až 2,00 % na červnovém zasedání.

Dolar na páru s eurem na 1,1983 EUR/USD.

Zdroj: Vývoj effective federal funds rate od 50. let; Zdroj: St. Louis Fed

 

Zdroj: The Financial Times, Fed

František Mašek, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.