Úterý 19. ledna. Svátek má Doubravka.

Fed včera ponechal sazby beze změny, na horizontu 12 měsíců očekává inflaci (PCE) mírně pod cílem

01.02.2018 | 09:20 0 Komentářů

Fed včera podle očekávání sazby nezměnil. V tiskové zprávě centrální banka píše o pozitivní situaci v americké ekonomice, která by měla dostat inflaci (PCE) na horizontu jednoho roku mírně pod cíl.

Americké centrální banka Fed včera ponechala cílové pásmo pro hlavní mezibankovní sazbu federal funds rate na dosavadní úrovni 1,25 % – 1,50 %. Fed v tiskové zprávě uvedl, že data z americké ekonomiky nadále ukazují na napjatý trh práce a ekonomická aktivita roste solidním tempem. Rostoucí zaměstnanost, spotřeba domácností i tvorba hrubého fixního kapitálu vypovídají podle centrální banky o dobré kondici hospodářství. Na to pak poukazuje i nadále velmi nízká míra nezaměstnanosti, která se pohybuje kolem přirozené míry (dle odhadů St. Louiského Fedu). Tyto faktory by pak podle tiskové zprávy Fedu měly dostat inflaci PCE (celkovou i jádrovou) mírně pod inflační cíl na horizontu roku. Současně však banka píše, že dlouhodobá inflační očekávání se prozatím mění jen velmi nepatrně.

Kompletní tisková zpráva Fedu ke včerejšímu zasedání Rady guvermérů zde.

Míra zaměstnanosti v americké ekonomice v posledních letech roste, je však výrazně pod hodnotami z před finanční krize; Zdroj: St. Louis Fed

 

Zdroj: Fed

František Mašek, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.