Neděle 17. ledna. Svátek má Drahoslav.

Fed uvalil sérii opatření na Wells Fargo souvisejících se skandálem ohledně falešných účtů ze 2016

05.02.2018 | 10:45 0 Komentářů

Americká centrální banka uvalila sérii opatření na Wells Fargo, která souvisí se skandálem ohledně zakládání falešných účtů klientů z roku 2016. Hlavním opatřením je restrikce na růst aktiv banky. Opatření budou platit, dokud banka pro Fed adekvátním způsobem nezlepší systém řízení a kontroly. Akcie Wells Fargo v pre – marketu klesají o zhruba 8 %.

Americká centrální banka Fed zavedla sérii opatření proti bankovní společnosti Wells Fargo jakožto reakci na rok a půl starý skandál se zakládáním falešných účtů pro klienty banky. Hlavním optařením je pak omezení na růst banky. Fed oznámil pro Wells Fargo restrikci v podobě velikosti aktiv, které nesmí přesáhnout úroveň z konce roku 2017. Toto má platit do té doby, než banka adekvátně zlepší vlastní systém řízení a kontroly. Fed také oznámil, že banka nahradí do dubna tři členy představensta a ke čtvrté změně má dojít do konce roku.

Opatření byla oznámea v poslední den, kdy ve funkci předsedkyně Rady guvernérů figurovala Janet Yellenová. Nemůžeme tolerovat všudypřítomné a přetrvávající pochybení v žádné z bank. Klienti, kteří utrpěli škodu očekávají,  že budou zavedeny robustní a komplexní reformy, které zajistí, aby se v budoucnu již nikdy něco takového neopakovalo, komentovala opatření odcházející předsedkyně.

Akcie Wells Fargo dnes v předobchodní fázi klesají o zhruba 8 %. V roce 2017 banka zaostala za finančním sektorem indexu S&P 500 o 8 %.

 

Zdroj: The Financial Times

František Mašek, Fio banka, a.s.

František Mašek, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.