Středa 30. září. Svátek má Jeroným.

FED spouští další balík stimulačních opatření

09.04.2020 | 17:29 0 Komentářů

Balík stimulačních opatření mimo jiné rozšíří okruh emitentů dluhopisů, od kterých bude FED nakupovat dluh o korporátní dluhopisy s vysokým výnosem a společnosti, jejichž investiční rating poklesl po 22. březnu na nízké úrovně.

Federální rezervní systém dnes oznámil, že hodlá dodat do americké ekonomiky novou likviditu za 2,3 bln. USD na podporu proti dopadům pandemie koronaviru.

Centrální banka toho hodlá docílit například rozšířením okruhu emitentů dluhopisů, od kterých bude nakupovat jejich dluh. Nově by tak měl FED nakupovat korporátní dluhopisy s vysokým výnosem skrze fondy obchodované n burze a společnosti, jejichž investiční rating poklesl po 22. březnu na nízké úrovně (v této rovině se často mluví o Ford Motor Company jako jednom z příjemců financování).

Balík opatření však dále obsahuje i rozšíření příjemců v rámci Paycheck Protection Program podporující úvěrovou činnost finančního sektoru pro malé a střední podniky, či plán na poskytnutí 500 mld. dluhového financování americký stát  jeho municipality.

 

Zdroj: FED, CNBC

Miloslav Blín
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.