Pondělí 08. března. Svátek má Gabriela.

Fed podle očekávání ponechal sazby beze změny; další zvýšení se čeká v září

02.08.2018 | 11:55 0 Komentářů

Americká centrální banka včera podle očekávání ponechala federal funds rate na 1,75 % – 2,00 %. Zvýšení sazeb o 25 bazických bodů se očekává na záříjovém zasedání.


Fed včera trhy nikterak nepřekvapil a podle očekávání ponechal cílové pásmo pro mezibankovní sazbu federal funds rate na stávajících 1,75 % – 2,00 %. Americká centrální banka v prohlášení uvedla, že klíčové indikátory ukazují na silnou kondici americké ekonomiky. Nadále se tak dá očekávat, že americká centrání banka bude ve zvyšování úrokových sazeb pokračovat na příštím zasedání v září, kde by mělo dojít ke třetímu zvýšení federal funds rate v tomto roce. Podle projekcí členů Federálního výboru pro jednotný trh (FOMC) lze očekávat posléze ještě čtvrté zvýšení úrokových sazeb na konci roku. Vše je podmíněno vývojem dynamiky inflace v souladu s prognózou Fedu, který na celém horizontu měnové politiky nadále očekává vývoj jím sledovaného jádrového indexu výdajů na osobní spotřebu (core PCE) velmi blízko explicitně stanoveného 2% cíle.

Více jsme se vývoji měnové politiky ve Spojených státech v letech 2018 a 2019 věnovali po minulém měnově – politickém zasedání v delším článku zde.

Projekce členů Fedu hovoří pro další dvě zvýšení do konce roku; Zdroj: Fed

 

Zdroj: Fed; The Financial Times

František Mašek, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.