Neděle 24. října. Svátek má Nina.

Fed napumpoval likviditu do finančního systému

16.09.2008 | 17:49 0 Komentářů

Americká centrální banka v úterý napumpovala do finančního systému 50 miliard dolarů aby zajistila cash flow uprostřed nejistoty na finančním trhu. Tato mimořádná aukce přesahuje denní limit centrální banky 20miliard dolarů a od pondělí dosahuje celková suma $70 miliard. Dnes se schází bankovní rada Fedu aby rozhodla o úrokových sazbách USA. Pravděpodobně zachová současnou výši úrokové sazby beze změny na 2,00%. Není vyloučeno že je sníží poté co se dalšími obětmi loňské hypoteční krize staly najednou dvě investiční banky.

Trhy v USA a zámoří otřásla pondělní zpráva že čtvrtá největší investiční banka Lehman Brothers požádala v pondělí o konkurzní ochranu a její bývalý konkurent Merrill Lynch souhlasil s převzetím Bank of America.

Před nimi zkolabovala banka Bear Stearns a Countrywide Financial souhlasila s převzetím BAC. Navíc před týdnem americká vláda rozhodla převzít hypoteční banky Fannie Mae a Freddie Mac.

Wall Street v pondělí klesl o téměř 5% a zaznamenal nejhorší propad od září 2001 po útoku na WTC. V úterý se situace na Wall Street snad začíná stabilizovat. V 17:25 poté co se podíval do černých čísel DJIA ztrácel 0,5%, širší S&P 500 0,7% a Nasdaq Composite 0,65%.

Zdroj: IQ Trade

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.