Sobota 28. listopadu. Svátek má René.

FED minutes poukazují na vůli Federálního výboru pro otevřený trh v blízké době snížit úrokové sazby

11.07.2019 | 09:14 0 Komentářů

Podle záznamu se většina hlasujících členů shodla na tom, že z důvodu sílících rizik postihujících výhled centrální banky pro americkou ekonomiku bude pravděpodobně zapotřebí přistoupit ke snížení federal funds rate. Záležet přitom bude především na tom, jak se tato rizika budou nadále vyvíjet a zda opravdu přetrvají.

Záznam z posledního jednání Federální výboru pro otevřený trh FEDu, tzv. FED minutes, poukázal na vůli v rámci výboru pro snižování úrokových sazeb v blízké době. Podle záznamu se většina hlasujících členů shodla na tom, že z důvodu sílících rizik postihujících výhled centrální banky pro americkou ekonomiku bude pravděpodobně zapotřebí přistoupit ke snížení federal funds rate. Záležet přitom bude především na tom, jak se tato rizika budou nadále vyvíjet a zda opravdu přetrvají.

Pro snížení úroku v zemi mluví taktéž současná inflace pod 2% cílem a obavy, že zde zůstane i v budoucnu. Nicméně podmínky na americkém trhu práce a vývoj spotřebních výdajů stále vykazují silná čísla. Členové FOMC jako slabší článek největší ekonomiky světa shledávají tvorbu hrubého kapitálu v zemi podnikatelskými subjekty, která doznává v poslední době zpomalení. Soukromé investice jsou podle názoru většiny výboru pod tlakem sílících obav z negativního hospodářského vývoje doma i ve světě.

 

Zdroj: The FInancial Times, FED

Miloslav Blín
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.