Středa 28. července. Svátek má Viktor.

Fannie May ovlivnila obchodování na Wall Street

07.05.2008 | 11:47 0 Komentářů

Hypoteční společnost se státní účastí Fannie May v úterý ráno uvedla že hospodařila v 1Q 2008 se ztrátou $2,51miliard, nebo $2,57 na akcii porovnáním se ziskem $961 milionů, 85centů na akcii vloni a odhady WS které čekaly ztrátu jen 85centů na akcii. Je to třetí čtvrtletí hospodaření v červených číslech za sebou.

Největší poskytovatel hypoték v USA uvedl že za hlubší než očekávanou ztrátu může nepříznivá situace na trhu a plánuje navýšit základní jmění o 6 miliard dolarů novou emisí akcií což jí pomůže udržet konzervativní účetní rozvahu, dlouhodobě posílit akcionáře a stabilitu vedlejšímu hypotečnímu trhu. Současně snižuje výplatu čtvtrletní dividenty o 4centy na 25centů na akcii.

Vedení uvedlo anyltikům že 43% ztrát nebo $946 milionů vzniklo z úvěrů Alt-A. Celkový objem těchto úvěrů má FNM v portfoliu za $344,6mld a má jen omezené strategie jak snižovat budoucí ztráty. Míra vyvlastnění pak odpovídá za ostatní objem ztrát. FNM zvýšila poplatky za služby a zpřísnila úvěrové standardy aby vyvážila riziko na hypotečním trhu. Akcie Fannie May v závěru nečekaně posílily o 8,91% a akcie konkurenční Freddie Mac přidaly 7,09%

Zdroj: IQ Trade

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.