Čtvrtek 29. července. Svátek má Marta.

Facebook získal v Indii povolení k poskytováních platebních služeb skrz WhatsApp

06.11.2020 | 14:30 0 Komentářů

Platby budou uskutečněny za pomoci domácího multibankovního Jednotného Rozhraní pro Platby (Unified Payments Interface, UPI), vyjádřila se Národní Platební Korporace, provozovatel UPI. Facebook bude moci postupně svou základnu v UPI rozšiřovat, začne s 20 mil. uživatelů.

„Nyní můžete jednoduše poslat peníze vašim přátelům a rodině, stejně jednoduše jako zaslání zprávy. Není zde žádný poplatek a je to podporováno více než 140 bankami,“ říká Mark Zuckerberg, zakladatel a CEO Facebooku, ve zveřejněném videu. Dodal, že tato služba je dostupná v 10 indických regionálních jazykových verzích WhatsAppu.

Společnost Facebook se již léta snažila v Indii získat povolení poskytovat své platební služby skrz WhatsApp. Platby skrz WhatsApp v Indii testovala již od roku 2018. K povolení těchto služeb sociální síti pomohl dubnový nákup většinového podílu ve firmě Jio Platforms Ltd. v hodnotě 5,7 mld. USD. Ta se zaměřuje na poskytování digitálních služeb a je vlastněna indickým miliardářen Mukeshem Ambanim, uvádí Bloomberg.

Akcie Facebook v předobchodní fázi klesají o 1,12 % na 291,37 USD. Jsou také dostupné na burze RM-SYSTÉMu pod tickerem BAAFB za 6 545 Kč na akcii.

Zdroj: Bloomberg

Matěj Švanda
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.