Středa 14. dubna. Svátek má Vincenc.

Facebook překonal odhady a jeho akcie v after-marketu posílily o 12 %!

30.01.2014 | 10:13 0 Komentářů

Největší sociální síť Facebook předčila očekávání za 4Q jak na úrovni zisku 31 centů na akcii (konsensus analytiků 27 centů), tak i na úrovni tržeb 2,59 mld. USD (oček. 2,35 mld. USD), když tržby meziročně vzrostly o 63 %.

Společnost Facebook, která příští týden oslaví desáté výročí, uvedla, že sociální síť každý měsíc používá 1,23 miliardy lidí, z toho 757 milionů se přihlásí alespoň jednou denně. Počet mobilních uživatelů meziročně stoupl o 39 % na 945 milionů.

Příjmy Facebooku jsou tak čím dál tím více tvořeny příjmy z reklam na mobilních zařízeních (nyní již 53 % celkových tržeb). Facebook navíc dále zvyšuje svůj podíl na globálním reklamním trhu na 6 %, lídr v tomto odvětví, Google, zaujímá 32 %. Na poli mobilních reklam zaujímá Facebook, dle agentury eMarketer, 18 % trhu.

Facebook oznámil, že už není tak populární mezi teenagery jako býval. Většina mladých přechází k aplikacím Snapchat, Whatsapp a Instagram. Právě Instagram je vlastněn Facebookem, a proto se v očích investorů jeví obavy jako přehané.

V minulém roce se akcie (FB) zhodnotily o 105 %.

Zdroj: Bloomberg

Martin Bernat
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.