Čtvrtek 29. října. Svátek má Silvie.

Facebook klesá o 5 % po zprávě, že došlo k zneužití jeho dat k politickému marketingu

19.03.2018 | 16:18 0 Komentářů

Akcie Facebooku ztrácí po zprávě, že došlo k zneužití jeho dat pro politický marketing. Akademik, který měl přístup k sociální síti pro vědecké účely, je předal třetí straně. Politici tak volají po vyšetření případu.

Oficiální prohlášení společnosti Facebook uvádí, že nejmenovaný profesor využil jejich platformy k šíření vlastní aplikace. Přes 270 000 lidí povolilo aplikaci přístup k údajům svých účtů a účtů jejich přátel. Celkem se tak dostal k údajům až 50 mil. lidí. Zmíněný profesor posléze předal data reklamní společnost Cambridge Analytica se sídlem ve Velké Británii.

Společnost Facebook již v minulosti byla zkoumána z důvodu možného zneužití platformy ruskými propagandisty v prezidentských volbách v USA roku 2016. V těchto volbách prováděla společnost Cambridge Analytica pro prezidenta Trumpa průzkumy a napomohla mu tak k vítězství ve volbách.

Evropští i američtí politici volají po vyšetření případu.

Akcie společnosti Facebook Inc. (FB) klesají nejvíce za poslední dva měsíce a to o 5,2% na hodnotu 175,41 USD. Akcie Facebooku se pod tickerem BAAFB obchodují také na RM-SYSTÉMu.

Zdroj: Bloomberg

Jan Tománek
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.