Úterý 03. srpna. Svátek má Miluše.

Facebook hledá vhodnou akvizici pro soupeření s Googlem a Twitterem

23.08.2011 | 15:43 0 Komentářů

Největší světová sociální síť plánuje akvizici, která by pomohla zlepšit design internetové stránky, udržela spolehlivost služeb a zlepšila kompatibilitu s mobilními zařízeními.

Facebook věří, že zaměření na design naláká členy, aby strávily více času na stránce, přičemž další mobilní služby mohou obstarat vyšší počet členů, kteří využívají přenosná zařízení. Facebook také musí posílit systém, aby stránka běžela hladce i během rychlého růstu. Společnost již učinila 13 akvizicí během letošního roku a celkem jich do konce roku na svém kontě plánuje mít 20.
Facebook vydělává peníze na reklamě a na poplatcích od softwarových vývojářů, kteří na stránce prodávají virtuální zboží. Společnost není obchodovaná na burze. Údajně by mohl Facebook za letošní rok vygenerovat zisk kolem 2 mld. USD před úroky, zdaněním, odpisy a amortizací. Navíc Facebook vyrostl o více než 2 mld. USD od investorů včetně investice 1,5 mld. USD od Goldman Sachs Group Inc.
Google naopak disponuje částkou ve výši 39,1 mld. USD. Největší vyhledávač na světě zveřejnil novou sociální síť s názvem Google+ v červnu. Ta přilákala 29 mil.lidí do konce července.
Facebook zatím prováděl spíše malé akvizice se společnostmi o jednom až dvou zaměstnancích. Společnost má podle SharesPost Inc. tržní hodnotu 72,5 mld. USD. To je víc než veřejně obchodovatelné společnosti jako EBay Inc. a Yahoo! Inc.
Zatímco Google oznámil záměr najmout během roku dalších 6000 zaměstnanců, Facebook se zaměřuje spíše na vyhledávání talentů.

Google (GOOG) si připisuje 0,81 % a roste na 502,195 USD.

Zdroj: Bloomberg

Rudolf Plachý
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.