Neděle 25. října. Svátek má Beáta.

Export kávy od největších pěstitelů roste

01.01.1970 | 01:00 0 Komentářů

Brazilský real je nejslabší za poslední čtyři roky. Díky tomu se zrychlují exportní dodávky kávy z Brazílie, která je největším producentem kávy arabiky na světě. Dodávky za první pololetí byly o 20 % větší než ve stejném období vloni. Kolumbie, jako druhý největší pěstitel arabiky, zvýšila svůj export o 32 % za prvních pět měsíců. K tomu také přispělo oslabení kolumbijského pesa vůči americkému dolaru o 7 %.
Podle odhadu amerického ministerstva zemědělství globální produkce kávy překoná poptávku o 4,46 milionů žoků v hospodářském roce 2013/14.
Zásoby kávy v Brazílii jsou největší za posledních pět let. Potvrzené množství zásob do začátku června činí 8,23 milionů žoků.
Graf: Vývoj brazilských zásob kávy v milionech žoků (Zdroj USDA)

NA TUTO ZPRÁVU SE MŮŽE VZTAHOVAT VYHLÁŠKA Č. 114/2006 SB., O POCTIVÉ PREZENTACI INVESTIČNÍCH DOPORUČENÍ. V TÉTO ZPRÁVĚ JE UVEDENA OSOBA, KTERÁ PRO SPOLEČNOST TUTO ZPRÁVU VYTVOŘILA NEBO PŘIPRAVILA. SPRÁVNÍM ÚŘADEM, KTERÝ NAD SPOLEČNOSTÍ VYKONÁVÁ DOZOR, JE ČESKÁ NÁRODNÍ BANKA. DLE NÁZORU SPOLEČNOSTI NEEXISTUJÍ OKOLNOSTI, KTERÉ BY MOHLY NARUŠIT OBJEKTIVITU TÉTO ZPRÁVY. ODMĚNA OSOB, KTERÉ SE PODÍLELY NA TVORBĚ TÉTO ZPRÁVY, NENÍ ODVOZENA OD OBCHODŮ SPOLEČNOSTI. PŘÍPADNÝ STŘET ZÁJMŮ VE VZTAHU K TÉTO ZPRÁVĚ JE UPRAVEN VNITŘNÍMI PŘEDPISY SPOLEČNOSTI.
VÝSLEDKY MINULÉHO OBDOBÍ NEJSOU ŽÁDNOU ZÁRUKOU PRO BUDOUCÍ VÝVOJ. OBCHODOVÁNÍ NAand#160;FINANČNÍCH TRZÍCH JE RIZIKOVÉ. MOŽNOST ZTRÁTY NELZE VYLOUČIT A KAŽDÝ OBCHOD JE SPOJEN S URČITÝM RIZIKEM. DŘÍVE, NEŽ SE ROZHODNETE INVESTOVAT, SI PŘEČTĚTE POUČENÍand#160;Oand#160;RIZICÍCH.
and#160;

Zdroj: Colosseum

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.