Neděle 19. září. Svátek má Zita.

Evropským akciím po dvou dnech korekce dochází dech, DAX oslabuje o 0,9 %

30.06.2016 | 09:40 0 Komentářů

Index DAX odepisuje 0,78 % na 9537,5 b.

Zatímco britské akcie již, měřeno indexem FTSE 100, „pobrexitové“ ztráty vymazaly (alespoň při vyjádření v libře), oživení na dalších evropských akciových trzích bylo slabší a po dvou dnech zisků evropské akcie otevřely v záporu pod tlakem především finančních emisí.

Nejhorší výkon podávají finanční emise také na frankfurtské burze. Deutsche Bank (DBK) klesá o 3,6 % po včerejší zprávě, že její americká pobočka jako jediná s pobočkou Banco Santander neprošla stress-testy amerického FEDu. Podrobnosti připravujeme. Nedaří se ani Commerzbank, které v rámci aktualizace doporučení pro evropské banky snížili analytici Morgan Stanley doporučení na „unverweight/in-line“ z „equalweight/in-line“ a zařadili ji mezi nejméně preferované evropské banky při stávající cílové ceně 9,35 EUR.

Slabý výkon podává také producent stavebních materiálů HeidelbergCement (HEI; -2,1 %) po snížení doporučení od analytiků Barclays na „equalweight“ z „overweight“ a cílové ceny na 72 EUR z 83 EUR.

Nejvíce rostou akcie společnosti Beiersdorf po zvýšení doporučení na „buy“ z „hold“ od analytiků Kepler Chevreux a nového doporučení od analytiků Macquarie na stupni „outperform“ s cílovou cenou 89 EUR.

Analytici Macquarie začali pokrývat také akcie společnosti Henkel, úvodní doporučení vydali na stupni „neutral“ s cílovou cenou 110 EUR.

Index DAX -0,78 % na 9537,5 b.
Nejsilnější akcie Změna Nejslabší akcie Změna
Beiersdorf (BEI) +1,8 % Deutsche Bank (DBK) -3,6 %
Henkel (HEN3) +0,7 % Commerzbank (CBK) -2,8 %
Adidas (ADS) +0,4 % HeidelbergCement (HEI) -2,1 %
Deutsche Telekom (DTE) +0,3 % Volkswagen (VOW3) -1,5 %
Vonovia (VNA) +0,1 % ThyssenKrupp (TKA) -1,5 %

Zdroj: Bloomberg

Jan Tománek
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.