Neděle 20. června. Svátek má Květa.

Evropské akcie uzavřely na rekordu díky ziskům bankovních titulů

28.05.2021 | 19:39 0 Komentářů


Evropské akcie uzavřely i dnešní obchodování na rekordu. Rostly především bankovní tituly, kterou jsou na 15měsíčních maximech. Panevropský index STOXX 600 přidal 0,6 procenta na dosud nevídaných 448,98 bodu. Za celý týden index zpevnil o procento. Akciovým trhům pomohly komentáře představitele britské centrální banky a výhled na další zvýšení fiskálních výdajů ve Spojených státech.

Zisky bankovního sektoru, který jako celek přidal 0,4 procenta, vedly britské finanční domy včetně HSBC. Pomohlo jim vyjádření člena centrální banky, který naznačil, že by se základní úroková sazba mohla zvednout dříve, než banka dosud naznačovala.

Kromě akcií finančních společností se dařilo i pojišťovnám. Otevírání evropských ekonomik pak povzbudilo akcie firem podnikajících v cestovním ruchu a v sektoru zábavy, které vykázaly nejlepší týdenní výkon ze všech sektorů.

K dobré náladě na trzích přispěl index ekonomické nálady (ESI), který zveřejnila Evropská komise a který stoupl více, než se čekalo. V květnu se vyšplhal na tříleté maximum, a je tedy nad hodnotou vykazovanou před pandemií. Pozitivně hodnotí situaci především služby a maloobchod, jež těží z uvolňování protipandemických opatření.

Akciové trhy povzbuzuje i výhled na přísun další likvidity. Americký prezident Joe Biden podle médií navrhne rozpočet v objemu šesti bilionů dolarů (126 bilionů Kč), což je suma, která snese srovnání jen s částkami vynaloženými za druhé světové války.

Zdroj: Reuters, ČTK, MT4

Zdroj: FXstreet.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.