Úterý 02. března. Svátek má Anežka.

Evropská unie údajně dosáhla předběžné dohody se Spojeným královstvím o finančních službách

01.11.2018 | 12:02 0 Komentářů

Podle britského deníku the Times premiérka Theresa May uzavřela s Evropskou unií předběžnou dohodu, díky které by britské finanční společnosti měly mít přístup na evropský trh i po Brexitu. V reakci na Brexit a nejistoty ohledně přístupu na evropský trh některé bankovní domy již začaly stěhovat část svých aktivit z Londýna do Paříže a Frankfurtu nad Mohanem, v důsledku čehož se začaly rojit pochybnosti, zda si Londýn udrží pozici finančního centra.

Podle zprávy vyjednávači dosáhly předběžné dohody, která umožní britským finančním společnostem zůstat na evropském trhu i po Brexitu, pokud budou britské finanční regulace široce v souladu s těmi evropskými.

Podle deníku the Times Evropská unie uzná britské regulace za ekvivalentní těm evropským a britské finanční společnosti tak budou moci i po Brexitu fungovat beze změny.

Britský ministr pro Brexit Dominic Raab podle agentury Reuters uvedl v dopise jednomu zákonodárci, že dohoda o samotném Brexitu by mohla být hotova do 21. listopadu. Problematickým bodem jednání nadále zůstává budoucí celní režim na hranicích Irska a Severního Irska. Británie by měla z Evropské unie vystoupit na konci března příštího roku.

Zdroj: Reuters, CNBC

Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.