Neděle 11. dubna. Svátek má Izabela.

Evropská unie pokračuje ve vyšetřování technologických gigantů, na řadu přichází Google

12.03.2021 | 16:35 0 Komentářů

Komisařka Evropské unie pro hospodářskou soutěž Margrethe Vestager prohlásila, že Google čelí velmi rozsáhlým vyšetřováním v oblasti inzerce reklamy. Kromě vyhledavače Google čelí podobným vyšetřováním např. Apple, Facebook či Amazon.

Komisařka Evropské unie pro hospodářskou soutěž Margrethe Vestager prohlásila, že Google čelí velmi rozsáhlým vyšetřováním v oblasti inzerce reklamy. „Technologie pro nás nesou velmi vysokou prioritu, jelikož události posledních 12 měsíců změnily hodně běžných návyků,“ uvedla Vestager v pátečním online setkání.

Regulátoři již v lednu provedli sběr informací o praktikách Google v „hodnotovém řetězci reklamní technologie“ formou dotazníků zaslaným vydavatelům a reklamním firmám. Evropská unie zkoumá způsob nakládání s daty vyhledavače Google již od roku 2019. „Použijeme naplno všechny dostupné nástroje, které máme, abychom zajistili spravedlivý trh,“ prohlásila Vestager na události EuroCommerce.

Vyšetřování ekosystému reklam vyhledavače Google je přitom jen jedno ze série podobných šetření technologických společností. Mezi další se řadí například zkoumání obchodu s aplikacemi společnosti Apple a jeho platebního systému či online tržiště a data sociální sítě Facebook, dramatické vyšetřování je vedeno také vůči společnosti Amazon.

Akcie společnosti Alphabet na NASDAQ klesají o 2,79 % na 2 042,03 USD. Obchodují se také na RM-SYSTÉMu pod tickerem BAAGOOGL, kde v současnosti stagnují na ceně 46 445,00 Kč za akcii.

Zdroj: Bloomberg

Matěj Švanda
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.