Čtvrtek 04. března. Svátek má Stela.

Evropská unie očekává příliv vakcín ve 2. kvartálu

02.02.2021 | 15:23 0 Komentářů

Dle vyjádření mluvčího Evropské komise by měl v 2Q 2021 nastat příliv vakcín. Současně EU reguluje export vakcín z EU a oznamuje povolení jejich vývozu do Velké Británie a Kanady.

Evropská unie předpověděla přiliv vakcín proti Covid-19 během druhého kvartálu. „Očekáváme, že v druhém kvartálu obdržíme 300 mil. dávek či více, pokud se dostanou na trh další vakcíny,“ řekl v úterý reportérům mluvčí Evropské komise Eric Mamer.

Vyjádření Evropské komise přišlo po vlně kriticismu vakcinační strategie EU, který porovnával 2,9 dávek vakcíny přidělených na 100 lidí se 14,7 dávek vakcíny na 100 lidí ve Velké Británii a 10 dávek v USA. Zásoby vakcíny od společnosti Johnson & Johnson a CureVac NV by měly začít proudit do EU v druhém kvartálu, stejně tak by se v tomto obodbí měly navýšit importy vakcín od firem Pfizer a Biogen v souvislosti s novými kontrakty, které počet objednaných dávek zdvojnásobí, uvádí Bloomberg.

EU oznámila také povolení vývozu vakcín do Velké Británie a Kanady v souladu s novým exportním autorizačním systémem EU, který založila k regulaci exportu vakcín a zajištění jejich dostatku v zemích unie.

„Již jsme obdrželi žádosti o dodávky vakcín,“ uvedla obchodní mluvčí Evropské komise Miriam Garcia Ferrer. „Zatím máme informace o dvou žádostech – jednu z Kanady a jednu z Velké Británie.“

Zdroj: Bloomberg

 

Matěj Švanda
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.