Úterý 20. dubna. Svátek má Marcela.

Evropa v zeleném, Čína silně roste podruhé v řadě

28.09.2012 | 09:40 0 Komentářů

Akciové indexy v Evropě dnes otevřely v pozitivním teritoriu a vylepšují tak v záverečné seanci 3.čtvrtletí svojí výkonnost. Ta bude zcela jistě investory hodnocena pozitivně, když německý DAX doposud zpevnil o 14%, evropský Eurostoxx 600 o 8%, slušně rostl i přes slabou výkonnost komoditního sektoru anglický FTSE100 (+4%), v němž jsou komoditní společnosti hojně zastoupeny.

Kladný vývoj v otevření následuje po solidním růstu zámořských trhů, další silný pohyb vzhůru zaznamenal i čínský Shanghai SE Composite (+1,5%), který se tak odpoutává od téměř 4-letých minim v návaznosti na očekávaný „zásah" tamních autorit na podporu slábnoucí ekonomiky.

Německý DAX dnes zpevňuje o 0,5%, v čele stojí ocelář ThyssenKrupp (TKA +2,4%) po oznámení prodeje divize „Tailored Blanks" čínskému oceláři WISCO v rámci optimalizace produktového portfolia. Daří se i bankám – Commerzbank (CBK) přidává 1,8%, Deutsche Bank (DBK) roste o 1,2%. Na chvostu se pak bez nových zpráv drží akcie Deutsche Boerse (DB1 -0,4%).

V 11hod bude dnes zveřejněn odhad zářijové inflace v Eurozóně při očekávaném meziročním růstu o 2,4% (vs. 2,6% v srpnu).

David Lamač, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.