Pátek 07. května. Svátek má Stanislav.

Evropa nahoru, USA dolů

30.11.-0001 | 00:00 0 Komentářů

Páteční trh přál více Evropě než Spojeným Státům. Dařilo se zejména těžařům, rostly akcie Xstrata, Rio Tinto, BHP Billiton a těžkému průmyslu (ThyssenKrupp, ArcelorMittal).Podporou jim byly zejména pozitivní zprávy o spotřebitelské důvěře v USA, která překonala očekávání analytiků, a čínská makrodata, která byla také lepší než tržní konsenzus (Čína oznámila, že průmyslová výroba rostla v srpnu o 12,3 %). Kromě toho OECD oznámila, že ve většině jejích členských zemí ukazují předstihové ukazatele na to, že zotavování z ekonomické a finanční krize již začalo. Většina evropských trhů v pátek rostla v řádech desetin procent (DAX +0,52 %, Eurostoxx50 +0,49 %).

Lepší výsledky amerického Fedexu pomohly k růstu zasilatelským společnostem jako Deutsche Post nebo TNT. ArcelorMittal rostl o více než 5 % po lepších výsledcích americké Steel Dynamics. Po zvýšených doporučeních rostly také akcie Fiatu či Axy.

V USA šly v pátek akciové trhy níže spolu tím, jak oslabila ropa a US dolar. Investoři se dle mého názoru začali v investicích do akcií i měn přesouvat do rizikovějších aktiv. S tím, jak odešla část peněz, které tlačily 5 dní za sebou ceny akcií v USA a ropy nahoru, nepomohly americkým indexům ani výše zmíněné pozitivní zprávy a SP500 zavíral -0,14 %, Dow Jones IA -0,23 %, NASDAQ -0,04 %. Jan Michelfeit, Commerzbank

Zdroj: Commerzbank

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.