Neděle 24. ledna. Svátek má Milena.

EURUSD stále pod tlakem řeckých problémů

08.04.2010 | 18:39 0 Komentářů

Včerejší den byl pro EURUSD opět ve znamení poklesu. A to i přes relativně příznivé makroekonomické zprávy Eurozóny. Hlavním důvodem pokračujícího oslabování eura jsou obavy z řešení řeckého státního dluhu. Trhem proběhly zprávy, že se Řecko pokusí své dluhopisy prodat v USA. Euro včera uzavíralo na hodnotě 1.3338 (-0,4%).
 

Během dnešního dopoledne euro dále oslabovalo. Z fundamentálních zpráv bylo na pořadu dne zasedání Evropské centrální banky (ECB), která měla jednat o sazbách. Podle očekávání trhu, ECB sazby ponechala beze změny na současné úrovni 1,00%. Kurz na tuto zprávu reagoval klidně, bez výraznějších pohybů. Po vyhlášení sazeb následovala tisková konference, kde se guvernér ECB Jean-Claude Trichet snažil zmírňovat obavy spojené s případným řeckým bankrotem.
 

Dále byly v USA zveřejněny pravidelné týdenní reporty z trhů práce. Ukazatel počtu nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti přinesl na trh určité překvapení. Konsenzuální odhad očekával 434 tis., ale zveřejněno bylo 460 tis. nových žádostí, tedy výrazně více, než bylo tržní očekávání. To také způsobilo oslabování dolaru, které umazalo jeho dopolední zisky. Počty nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti postupně klesaly již od začátku března, ale dnešní výsledek je v tomto výkyvem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.