Úterý 21. září. Svátek má Matouš.

Eurowag vyjádřil zájem vstoupit na londýnskou burzu

13.09.2021 | 10:59 0 Komentářů

Český poskytovatel integrované mobility Eurowag oznámil potenciální zájem o primární úpis akcií na londýnské burze cenných papírů.

Na pozici CEO společnosti působí zakladatel Martin Vohánka, který k záměru IPO uvedl: „S potěšením oznamujeme náš záměr vstoupit na londýnskou burzu, největší mezinárodní trh na světě. Toto je důležitý a vzrušující další krok na naší cestě. Potenciální IPO nám umožní zrychlit náš růst a naplnit naši vizi, aby každá nezávislá společnost z oblasti komerční silniční dopravy měla přístup ke všem výhodám digitalizace ve velkém měřítku před, během a po každé cestě.“

Je očekáváno, že běžné akcie budou přijaty do segmentu prémiových kotací oficiálního seznamu FCA a že se budou obchodovat na hlavním trhu londýnské burzy. Nabídka se bude skládat jednak z nově emitovaných akcií, které by Eurowagu mohly přinést kapitál okolo 200 mil. EUR, ale také z již existujících cenných papírů, jež poskytnou k prodeji aktuální akcionáři. Podíl volně obchodovaných akcií (tzv. free-float) společnost cílí na nejméně 25 % a věří, že emise by mohla být zařazena do indexů FTSE.

Zprávu o zamýšleném vstupu na londýnskou burzu přinesla s odkazem na dva nejmenované zdroje agentura Reuters letos v květnu. Nyní tak přichází oficiální potvrzení.

Mezi koordinátory, se kterými Eurowag spolupracuje, se řadí bankovní domy Citigroup, Morgan Stanley či Jefferies.

 

Zdroj: Eurowag

Michal Fric
Fio banka, a.s.
Prohlášení

Michal Fric
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.