Středa 21. dubna. Svátek má Alexandra.

Eurohold plánuje navýšení kapitálu až o 100 mil. EUR za účelem koupě aktiv skupiny ČEZ

02.03.2021 | 09:58 0 Komentářů

Bulharská spolešnost Eurohold plánuje navýšení kapitálu až o 100 mil. EUR za účelem koupě aktiv skupiny ČEZ. Navrhne emisi více než 79 mil. nových akcií na Bulharské burze cenných papírů.

Eurohold plánuje navýšení kapitálu až o 100 mil. EUR za účelem financování koupě bulharských aktiv společnosti ČEZ a vyvinutí vlastních energetických a pojišťovacích jednotek, vyjadřuje dle Bloombergu holding v emailovém prohlášení.

Eurohold navrhne emisi více než 79 mil. nových akcií na Bulharské burze cenných papírů v nominální hodnotě 1 buhlarského lva za emisní cenu 2,5 lva na akcii. Aby byla emise považována za úspěšnou, musí být alespoň 40 % akcií upsaných a následně zaplacených. Akcionáři budou o návrhu hlasovat na setkání 10. dubna. Navýšení kapitálu bude spravovat společnost Euro-Finance. V případě, že tato operace bude neúspěšná, zaplatí Eurohold za aktiva ČEZu z vlastních fondů.

O prodeji bulharských aktiv společnosti ČEZ a dopadu na dividendy jsme již dříve informovali.

Akcie společnosti ČEZ v současnosti na pražské burze pod tickerem BAACEZ rostou o 0,76 % na 532,00 Kč. Obchodují se také na burze RM-SYSTÉMu, kde pod stejným tickerem rostou rovněž o 0,76 % na 532,00 Kč.

Zdroj: Bloomberg

Matěj Švanda
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.