Úterý 13. dubna. Svátek má Aleš.

Euro prohlubuje ztrátu po ISM

01.04.2008 | 18:23 0 Komentářů

Dolar v úterý prudce posílil po sérii negativních zpráv eurozóny a příznivějšímu vývoji sektoru průmyslu ve Spojených Státech. Německá ekonomika i přes pozitivní vývoj nezaměstnanosti zanamenala v únoru nečekaný propad maloobchodních tržeb. Maloobchodní prodeje v únoru prudce klesly o 1,6% ačkoli průměrné tržní odhady očekávaly že po lednovém skoku o 1,6% zrychlí tržby nejméně o 0,6%. Meziročně klesají v největší evropské ekonomikce maloobchodní tržby o 0,3% což je zklamání protože dlouhodobě nedochází k očekávané oživení spotřebitelské poptávky.

Zhoršující se evropská makrodata a negativní zprávy finančního sektoru jasně upozorňují že zpomalení americké ekonomiky postihne i Evropu. Největší švýcarská banka UBS očekává v 1Q odpisy nekvalitníjch investic ve výši $19miliard. Deutsche Bank současně uvedla že její ztráty dosáhnou v 1Q $4 miliardy.

Dolar se odpoledne odrazil o 1,2% z téměř rekordních pondělních minim $1,5757 na $1,5562 po nečekaném oživení sektoru průmyslu. ISM index průmyslové aktivity USA se odrazil z pětiletých minim o 0,3% na 48,6bodů. Průměrné odhady trhu čekaly další zpomalení na 48 bodů. Určitou podporu dostal poté co klesly ceny komodit. Cena zlata přes noc nečekaně klesala což neznačuje že znepokojení ohledně inflace polevuje na úkor starostí ohledně růstu. Dnes zlato prolomilo poprvé od 2.února hranici $900, cena odpoledne prudce klesá o 48dolarů až na $872,25 za unci. Ropa WTI prolomila odpoledne o 45centů hranici $100.

Zdroj: IQ Trade

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.