Sobota 31. října. Svátek má Štěpánka.

Euro odepsalo dnešní zisky během tiskové konference prezidenta ECB

13.12.2018 | 16:43 0 Komentářů

Zisky, které euro připsalo po vyhlášení výsledků ECB a potvrzení, že v prosinci banka ukončí program nákupu dluhopisů, měna vzápětí ztratila během tiskové konference prezidenta ECB Mario Draghi. Z hodnoty $1.1380 bezprostředně před konferencí oslabilo až na hodnotu $1.1345.

Vývoj měnového páru EURUSD na 1D

Během tiskové konference prezidenta ECB euro oslabilo a dosáhlo na své denní low (v páru s hlavními světovými měnami) a během jeho projevu ztratilo 0,25 % hodnoty vůči dolaru.

Ihned po oznámení výsledku Evropské centrální banky euro posílilo a dosáhlo na své denní maximum. Hlavním hybatelem tohoto pohybu byla skutečnost, že ECB ponechává hlavní úrokovou míru (repo sazbu) beze změny a také potvrzení, že tento měsíc Evropská centrální banka ukončí program nákupu dluhopisů. Více o ukončení programu se dozvíte zde.

Oslabení eura přišlo po tom, co Mario Draghi pozměnil některá klíčová slova ve svém prohlášení a odklonil se tak od některých frází, které používal na tiskové konferenci minulý měsíc – např. že ekonomická rizika zůstávají v zásadě vyvážená s negativním výhledem do budoucna.

Evropská centrální banka také provedla revizi výhledu ekonomického růstu pro další rok a pro rok 2020, když poznamenala, že inflace by mohla v krátké době zpomalit v důsledku poklesu cen ropy. Mr. Draghi také zdůraznil rizika pro další ekonomický růst v návaznosti na geopolitické faktory a protekcionistické hrozby.

Euro půl hodiny po zahájení projevu prezidenta ECB oslabilo na $1.1345 z původních $1.1380 bezprostředně před začátkem konference. Měna se také propadla na své denní minimum v páru se švýcarským frankem a librou, na úroveň SFr1.1267 a £0.8952.

Momentálně se euro obchoduje na:

EURUSD 1.1336
EURGBP 0.8983
EURCHF 1.1278

Tomáš Novák
Fio banka, a.s.
Prohlášení

Tomáš Novák
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.