Úterý 28. září. Svátek má Václav.

EUR/USD v medvědím trendu

03.05.2013 | 15:23 0 Komentářů

NFP report informující o počtu vytvoření nových pracovních míst v USA mimo zemědělský sektor dopadl nad očekávání dobře. Americká ekonomika dokázala v dubnu vytvořit 165 000 nových míst a překonala tak odhad ekonomů ve výši 146 000. Březnový výsledek byl dnes revidován na 138 000 míst, což je výrazný rozdíl oproti původním 88 000. Míra nezaměstnanosti klesla o 0,1 procenta na 7,5 procent. Dnešní výsledek je sice vnímán pozitivně, avšak nesmíme zapomínat na cíl vytvářet alespoň 200 000 míst každý měsíc.

Člen bankovní rady Evropské centrální banky (ECB) Ewald Nowotny poskytl v rozhovoru pro CNBC vyjádření, ve kterém vysvětlil dnešní dopolední posílení eurodolaru, podle něho trhy špatně interpretovaly komentář šéfa ECB Maria Draghiho na záporné úrokové sazby. Mario Draghi včera na tiskové konferenci řekl, že ECB do budoucna nevylučuje zavedení záporných úrokových sazeb, bude-li to potřeba. Záporná sazba znamená, že banky by musely ECB platit za držení depozit a chce je tak motivovat k půjčování peněz, raději než k ukládání depozit.

Eurodolar po dopoledním posílení prudce oslabil po zveřejnění NFP reportu. Naplnil tak včerejší analýzu o technické formaci hlava-ramena, pokles potvrdila také skrytá medvědí divergence vytvořená na stochastickém oscilátoru. EUR/USD vytváří nižší vrcholy, což definuje medvědí trend. Nejbližší support se nachází na hladině 1,30.

 

 


 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.