Úterý 01. prosince. Svátek má Iva.

EUR/USD u technické rezistence 1,3836

19.10.2011 | 10:39 0 Komentářů

Ale pokusy o pokles jsou zatím vždy rychle zažehnány. Vydrží síla, aby byla rezistence překonána?

EUR/USD měnový pár od začátku měsíce října vytrvale roste. Minimum bylo u 1,3145 a za polovinu měsíce se dostal EUR/USD až na maximum 1,3913. To je úctyhodná porce bodů. Nicmémě, i přes tento růst jsou v technicko analytických kruzích patrné názory, že se stále jedná o sestupný trend. K tomuto názoru jsou pravděpodobně analytici vedeni technickou rezistencí, která je okolo 1,3836, což bylo minimum 12.7. v předchozím rostoucím trendu. Tato úroveň nyní zastavila další pokus o růst a bude dále skutečně rozhodovat o dalším vývoji měnového páru.

Vývoj posledních dní ukazuje, že zmíněná technická rezistence je evidentně brána v potaz. Ale krátkodobé poklesy v úvodu tohoto týdne byly rychle vytaženy zpět vzhůru. Zdá se, že EUR/USD zatím má dostatek podpory a mohl by se pokoušet atakovat svá lokální maxima, což by znamenalo překonání rezistence a odvrácení poklesu.

Nyní je tedy pohled na EUR/USD spíše vyčkávací, kdy je třeba monitorovat průběh jednotlivých obchodních seancí ve snaze vystihnout případné selhání při pokusech o prolomení rezistence, což by mohlo utvořit zajímavé vstupní místo do shortů.

Aktuální spotová cena EUR/USD je 1,3818, když dnes měnový pár roste od lokálního včerejšího minima 1,3652.

Tomáš Rojík, analytik, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.