Úterý 09. března. Svátek má Františka.

EUR/USD neudržel maxima nad 1,45

28.07.2011 | 16:04 0 Komentářů

Pokles pokračuje prolomením trendové linie

Měnový pár EUR/USD dnes po přešlapování pokračuje v poklesu. Katalyzátorem dalšího poklesu v 10 hodin dnes dopoledne byla změna nezaměstnanosti v Německu. Počet nezaměstnaných sice poklesl, ale méně než se očekávalo. To poslalo měnový pár EUR/USD o více jak 100 pips níže. Před zveřejněním údaje se na spotovém trhu obchodovalo za 1,4370 a hodinu po zveřejnění na 1,4270. To je i aktuální hodnota, na které měnový pár přešlapuje po zbytek dne. Makroekonomické údaje v USA s vývojem příliš nezahýbaly.

Měnový pár tak přidává další den poklesu po včerejším propadu z maxim nad 1,45. Neudržení těchto hodnot je pro další vývoj varovným signálem. Prolomení podpory na 1,4320 je další signál, že by se mohlo nyní obchodovat směrem na jich. Tedy oslabování EUR a posilování USD. Mědvědím signálem je i prolomení růstové trendové linky, která fungovala jako podpora celého červencového růstu.

Po mírném protipohybu je tu tedy reálná možnost, že se vývoj EUR/USD krátkodobě obrací a že se může dostat až k hodnotám u 1,3850.

Tomáš Rojík, analytik, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.