Pondělí 30. listopadu. Svátek má Ondřej.

EUR se v Asii vydalo k novým maximům roku 2011

21.04.2011 | 11:40 0 Komentářů

Andrew Robinson, FX Analyst, Saxo Capital Markets

Poté, co evropská a americká seance stiskly tlačítko zvyšování chuti k riziku, se během asijského obchodování dostal EURUSD ještě o stupínek výše na maximum na úrovni 1,4580. Měnovému páru však scházela přesvědčivost, která by jej agresivně posunula ještě více nahoru, takže se po zbytek seance obchodoval v úzkém pásmu.

Pokud jde o zveřejňovaná data, australský index výrobních cen (PPI) vzrostl v 1. čtvrtletí ve srovnání s předchozím o 1,2 %, co je oproti hodnotě 0,1 % vykázané ve 4. čtvrtletí roku 2010 výrazný nárůst, podle kterého lze usuzovat, že nás čekají další inflační tlaky. AUD zůstával během seance dobře podložen nabídkami a neobjevily se žádné signály, že by se v Austrálii před dlouhým pětidenním víkendem schylovalo k uzavírání pozic. Také podnikatelská důvěra NAB posílila z předchozích +5 na +11.

V Evropě se pozornost zaměřuje na švýcarskou peněžní zásobu a v Německu budou po cenách domů zveřejněny výsledky průzkumů IFO. Do středu pozornosti se dostanou také data týkající se britských veřejných financí a maloobchodních tržeb.

Zdroj: Saxo Bank

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.