Úterý 20. října. Svátek má Vendelín.

EUR/GBP zůstává v konsolidaci, Španělsko snižuje nezaměstnanost

02.07.2013 | 11:15 0 Komentářů

Španělská nezaměstnanost klesla v červnu o 127 248 lidí, díky zvýšené poptávce v oblasti turismu. Ve Španělsku se tak v současnosti nachází 4,76 milionu Španělů bez práce a míra nezaměstnanosti dosahuje rekordních 27 procent. Premiér Mariano Rajoy predikuje, že současný klesající trend bude pokračovat a Španělsku se bude dařit kontinuálně snižovat nezaměstnanost.

Britský index nákupních manažerů (PMI) za konstrukce posílil druhý měsíc v řadě a potvrdil tak pozitivní výhled na ostrovní ekonomiku. PMI index dosáhl 51,0 bodu a vzrostl tak o 0,2 bodu od předchozího měření. Nicméně nedošlo k naplnění ekonomické predikce, která počítala se ziskem 51,1 bodu. Růst stavebnictví by měl pomoci britské ekonomice navázat na růst z prvního kvartálu letošního roku a naplnit očekávání o 0,6 procentním růstu ve druhém čtvrtletí.

EUR/GBP se podle očekávání odrazilo od rezistence 0,8590 a prozatím tak dodržuje konzistentní pohyb v pásmu mezi 0,859 a 0,84. Trh je dlouhodobě bez jasného trendu a osciluje mezi zmíněnými hodnotami. Vzhledem k překoupeným oscilátorům by se tak mohl znovu začít vracet k vyznačeným supportům.

EG

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.