Pondělí 17. ledna. Svátek má Drahoslav.

Erste oznámila dohodu o koupi maďarské dcery Commerzbank

17.12.2021 | 12:04 0 Komentářů

Rakouská Erste Group Bank oznámila podepsání dohody o koupi maďarské dcery Commerzbank. K završení transakce dojde ve druhé polovině roku 2022.

Rakouská bankovní skupina Erste Group Bank kupuje maďarskou dceru Commerzbank. Obě banky dnes podepsaly kontrakt o této transakci. Erste si prostřednictvím tohoto nákupu upevňuje její pozici na maďarském bankovním trhu, přičemž převezme 100 % pobočky Commerzbank včetně jejích zákaznického portfolia a centrály banky v Budapešti. Transakce stále podléhá schválení od antimonopolních regulátorů a bankovních autorit. Završení prodeje a počátek provozní implementace dohody jsou plánovány na druhou polovinu roku 2022.

Mimo uzavření kontraktu o koupi vstoupily Erste a Commerzbank do komplexní dohody o spolupráci, v rámci které bude klientům Commerzbank nabídnut jednoduchý přístup ke znalostem a sítím Erste na vybraných trzích střední a jihovýchodní Evropy.

O finalizaci nákupu maďarské dcery Commerzbank se spekulovalo již v listopadu.

Akcie Erste Group Bank (BAAERBAG) dnes na pražské burze klesají o 0,12 % na 989,00 Kč, na burze RM-SYSTÉM klesají o 0,78 % na 993,20 Kč.

Zdroj: Erste Group Bank, Bloomberg

Matěj Švanda
Fio banka, a.s.
Prohlášení

Matěj Švanda
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.