Úterý 28. září. Svátek má Václav.

Erste koupí maďarskou společnost Random Capital a potvrdí vedoucí pozici na lokálním akciovém trhu

01.09.2021 | 12:19 0 Komentářů

Skupina Erste uzavřela dohodu o koupi maďarského obchodníka s cennými papíry Random Capital. Akvizice podpoří Erste v pozici největší obchodovatelné společnosti na maďarském akciovém trhu.

Skupina Erste oznámila akvizici maďarského obchodníka s cennými papíry Random Capital. Dohoda je schválena maďarskou národní bankou a má být uzavřena v následujících týdnech.

Během prvních sedmi měsíců roku 2021 podíl obchodovaných akcií Random Capital na budapešťské burze činil 5,7 %, zatímco podíl maďarské dcery Erste na spotovém trhu dosahoval 23,9 % a 5,2 % na trhu derivátů. Akvizice tak potvrdí vedoucí pozici banky Erste na maďarském akciovém trhu.

„Chceme zajistit, aby naši zákazníci měli co nejlepší přístup k příležitostem nabízených na kapitálových trzích,“ vyjádřil se ke koupi manažer Erste Ingo Bleier. „Koupě Random Capital nejen navýši tržní podíl Erste, ale také dále vylepší její digitální kompetence a kapacitu pro distribuci cenných papírů.“

Erste operuje na maďarském trhu již od roku 1997 a je zde třetí největší bankou, drží téměř 11 % tamních vkladů. Společnost Random Capital byla založena před 10 lety a je známa pro svá inovativní obchodní řešení.

Tisková zpráva společnosti (v anglickém jazyce) je k dispozici zde.

Akcie Erste (BAAERBAG) na pražské burze rostou o 1,35 % na 871,60 Kč, na burze RM-SYSTÉM posilují o 2,46 % na 873,00 Kč.

Zdroj: Erste

Matěj Švanda
Fio banka, a.s.
Prohlášení

Matěj Švanda
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.