Neděle 19. září. Svátek má Zita.

Equity Kickoff: Ropa o něco níž, akcie o něco výš

28.02.2011 | 10:45 0 Komentářů

http://www.saxobank.cz/
Kaddáfí ztrácí kontrolu nad Libyí, cena ropy začíná mírně klesat a evropské akciové trhy otevřou na vyšších úrovních. Trhu dnes budou udávat směr hospodářské výsledky HSBC (08:15 hod. GMT) a index spotřebitelských cen eurozóny (10:00 hod. GMT).

Zprávy o tom, že Kaddáfí postupně ztrácí kontrolu nad Libyí zcela jistě pomohou evropským akciovým trhům, protože zajistí další mírný pokles cen ropy. Nicméně jak jsme již na tomto blogu psali, tento scénář založený na cenách ropách bude podle nás aktuální ještě měsíc nebo dva a ceny se mohou snadno vrátit k původnímu vývoji. V každém případě se momentální nálada na trhu patrně odvíjí od cen ropy, které zcela závisí na vnímání bezpečnosti dodávek této suroviny.

Britská megabanka HSBC zveřejní dnes ráno v 8:15 hod. GMT své hospodářské výsledky a tento údaj si zaslouží vaši pozornost. Značná část zisku této banky pochází z Asie a na rozdíl od mnoha jiných bank nemusela HSBC během krize odepisovat pohledávky kvůli platební neschopnosti dlužníků. Očekává se, že EPS za celý rok 2010 skončí oproti 0,408 GBP v roce 2009 na 0,783 GBP

Zdroj: Saxo Bank

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.