Sobota 25. září. Svátek má Zlata.

Equity Kickoff: Otevíráme na stejných úrovních, ale řecká tragédie 2.0 na obzoru

10.05.2011 | 12:48 0 Komentářů
Peter Garnry, Equity Strategist, Saxo Bank
Evropské akciové trhy otevřou v úterý na stejných úrovních, jelikož ceny komodit se po prudkých propadech z minulého týdne stabilizovaly. Investoři byli ochotni přistoupit na riziko jak během americké, tak během asijské seance, přičemž dobré výsledky vykazovaly japonské společnosti.
Futures na index FTSE 100 se teď před zahájením obchodování na burze pohybují na nezměněných úrovních.
Snížení úvěrového ratingu Řecka; zaostává S&P za křivkou?
Včera se znovu vystupňovaly obavy o situaci v Řecku a problémy této země nyní vstupují do další fáze. Agentura S&P se rozhodla snížit dluhový rating Řecka ze stupně B na BB- a upozornila, že může dojít k jeho dalšímu snižování; vzhledem k cenám řeckých státních dluhopisů by měl být rating ještě nižší. Je zřejmé, že země bude muset svůj dluh restrukturalizovat, a pravděpodobnost, že se tak stane brzy, za několik posledních týdnů vzrostla. V krátkodobém horizontu je nejpravděpodobnějším výsledkem prodloužení délek splatnosti, ale slabé řízení fiskální politiky v zemi zřejmě jenom prodlouží agonii a pravděpodobně přitom dojde k prodělkům.
Komodity ukazují na návrat chuti k riziku
Celý minulý týden byl ve znamení prudkých poklesů v oblasti komodit a v určitém okamžiku to ve čtvrtek vypadalo tak trochu na panický výprodej, neboť trhu dominovaly tržní objednávky, nikoli limitní příkazy; spekulanti prostě chtěli z pozic vystoupit. A Evropa v pondělí ráno tento týden následovala, neboť mezi investory se rozšířily obavy týkající se Řecka. Komodity šly včera přesto nahoru, zejména průmyslové komodity jako měď a ropa, což odráží globální chuť k riziku a sázky na ekonomické oživení.
Vzhledem k tomu, že v úterý nebudou zveřejněna žádná důležitá ekonomická data, může být chuť k riziku v oblasti komodit tím faktorem, který investoři potřebují v rámci seance, jež se nepochybně zaměří na řecké problémy.

Zdroj: Bloomberg (roční graf cen PowerShares DB Commodity Index Tracking Fund)

Zdroj: Saxo Bank

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.