Neděle 19. září. Svátek má Zita.

Equity Kickoff: Evropu čeká den ve znamení úrokových sazeb

05.05.2011 | 13:42 0 Komentářů
Peter Garnry, Equity Strategist, Saxo Bank
Evropské akciové trhy otevřou výše i přesto, že včera zveřejněné údaje o změně zaměstnanosti a vývoji ve zpracovatelském sektoru dopadly hůře, než se původně očekávalo. Pozornost bude upřena na německé podnikové objednávky a na rozhodnutí BoE a ECB ohledně úrokových sazeb.
Futures na index FTSE 100 se před začátkem dnešní seance, která by mohla být velmi zajímavá, pohybují o 0,5 % výše.
Investory dnes čekají údaje o německých podnikových objednávkách za březen (10:00 GMT), u kterých se očekává meziroční nárůst o 15,4 %, což oproti únorovým 20,1 % představuje mírné zpomalení.
Později během dne trhy obrátí svoji pozornost na festival úrokových sazeb. V případě Bank of England (11:00 GMT) se očekává, že banka ponechá úrokové sazby na nízké úrovni 0,5 %, protože nejnovější údaje o vývoji britské ekonomiky ukazují, že její kondice je slabá a že ekonomika stále nedokáže dostatečně nastartovat. V dubnu britský zpracovatelský sektor, stavebnictví i trh s bydlením zpomalily, což guvernérovi BoE Mervynu Kingovi dává k dispozici potřebnou munici, aby prosadil zachování nízkých úrokových sazeb i přes současné inflační tlaky.
Také v případě Evropské centrální banky (11:45 GMT) se očekává, že banka ponechá úrokové sazby na stávající úrovni, aby vyšla vstříc slabé eurozóně, která se s výjimkou Německa stále ještě potýká se slabým růstem. Také vzhledem k nedávným tlakům na úvěrových trzích se ECB může rozhodnout zachovat nízké úrokové sazby i přes to, že spotřebitelské ceny se pohybují na vyšších úrovních, než na jakých by je centrální banka ráda viděla.
Výsledky společností Swiss Re, Lafarge a Société Générale nejsou příliš růžové
Zajišťovna Swiss Re vykázala za první čtvrtletí čistou ztrátu ve výši 665 mil. USD oproti 1,03 mld. USD očekávaným analytiky v souvislosti s vysokými pojistnými plněními po zemětřeseních na Novém Zélandu a v Japonsku.
Společnost Lafarge oznámila za první čtvrtletí čistou ztrátu 29 mil. EUR oproti očekávaným 34,6 mil. EUR, ale zklamala trh korekcí prognózy růstu trhu s betonem na rok 2011 směrem dolů na 2

Zdroj: Saxo Bank

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.