Neděle 13. června. Svátek má Antonín.

Energetická skupina RWE reportovala čísla za 1Q a potvrdila výhled pro celý fiskální rok

14.05.2020 | 09:10 0 Komentářů

Energetická skupina RWE dnes ráno reportovala čísla za 1Q, společnost zároveň potvrdila výhled pro celý fiskální rok či výplatu dividendy.

Čísla za 1Q

Energetická skupina RWE reportovala dnes čísla za první čtvrtletí tohoto roku. Společnost vygenerovala za první tři měsíce fiskálního roku nárůst očištěného zisku EBITDA o 19 %, k čemuž výrazně přispěly větrné elektrárny. Očištěný zisk EBIT posléze činil 955 milionů eur. Čistý zisk (v očištěné formě) se dostal na 603 milionů eur.

Výhled pro celý FY

Spolu se zveřejněním kvartálních čísel skupina potvrdila celoroční výhled. Očištěný zisk EBITDA by se za celý fiskální rok měl dostat zhruba na úroveň mezi 2,7 až 3,0 miliard eur. Očištěný zisk EBIT by měl být v rozmezí 1,2 až 1,5 miliard eur. Cíl pro ukazatel čistého zisku společnost nastavila na 850 milonů eur až 1,15 miliard eur. 

Dividenda

RWE dále spolu s výsledkovým reportem informuje, že hodlá vyplatit dividendu jak za rok 2019 i za rok 2020 a že nemá v plánu žádat o žádnou formu státní pomoci či přistupovat ke snižování zaměstnaneckých úvazků, když efekt probíhající pandemie na hospodaření společnosti je pouze limitovaný. Za rok 2019 by tak měla být vyplacena dividenda ve výši 0,80 eur na akcii, zatímco v roce probíhajícím by měla být navýšena na 0,85 eur. 

Kompletní výsledky jsou k dispozici zde.

Akcie společnosti po otevření rostou (+1,74 %).

Zdroj: Reuters; RWE

František Mašek, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.