Středa 20. října. Svátek má Vendelín.

eMan zakládá investiční fond se zaměřením na fintech a digitalizaci, potvrzuje roční výhled

08.10.2021 | 09:40 0 Komentářů

Česká softwarová společnost eMan zakládá investiční fond s názvem eMan Innovations. Zaměří se na české i zahraniční projekty s globálními ambicemi. Společnost také potvrdila roční výhled.

logo eMan

Investiční fond, který vznikne ve spolupráci se společností Starteepo, bude investovat jednotky až desítky milionů korun do projektů z oblastí fintech, digitalizace služeb, průmyslu či dopravy. Záměrem je investovat do zhruba dvou až tří zajímavých startupů ročně.

„Založením fondu prostřednictvím investic do technologických firem můžeme úspěšně rozšířit portfolio naší společnosti o nové zajímavé produkty a služby, navíc tím vytváříme zdroj další hodnoty pro naše akcionáře a v neposlední řadě se tímto krokem výrazně odlišujeme od konkurence,“ komentuje Jiří Horyna, CEO společnosti eMan.

„Fond by mohl otevřít dveře i případným spolupracím s českými univerzitami, což vnímáme jako velké plus. Více informací, včetně prvních zainvestovaných projektů, prozradíme na jarním burzovním Start Day,“ dodává Horyna.

eMan v tiskové zprávě také potvrdil očekávání pro roční výnosy ve výši 210 mil. Kč, které predikoval již na začátku roku.

Celá tisková zpráva společnosti eMan je k dispozici zde. Více podrobností o fondu je dostupných na www.emaninnovations.cz.

Akcie společnosti eMan se pod tickerem BAAEMAN obchodují na trhu START pražské burzy a na RM-SYSTÉMu. Na pražské burze včera uzavřely beze změny na 90,00 Kč, na burze RM-SYSTÉM se obchodují beze změny na 90,50 Kč.

Zdroj: eMan

Matěj Švanda
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.