Čtvrtek 04. března. Svátek má Stela.

Electronic Arts souhlasilo s akvizicí společnosti Glu, zdvojnásobuje tak segment mobilních her

09.02.2021 | 13:26 0 Komentářů

Electronic Arts (EA) souhlasilo s koupí herní společnosti Glu, která se soustředí na vývoj mobilních videoher. Po nedávné akvizici Codemasters je toto pro EA již druhá akvizice v krátké době.

Electronic Arts (EA) souhlasilo s koupí herní společnosti Glu za 2,1 mld. USD při ceně 12,50 USD za akcii, stojí v pondělním prohlášení. Cena za akcii je tak o 33 % vyšší než pondělní zavírací cena Glu na NYSE v hodnotě 9,39 USD. Nejznámějším herním titulem společnosti Glu je Kim Kardashian: Hollywood z roku 2014, studio se soustředí na vývoj mobilních her.

„Mobilní odvětví pokračuje v růstu jako největší světová herní platforma. S přírůstkem o hry a talenty od Glu zdvojnásobujeme velikost našeho podnikání v mobilních hrách,“ uvedl dle Bloombergu Andrew Wilson, CEO Electronic Arts v prohlášení.

Pro EA je toto již druhá akvizice v krátkém období. V prosinci uzavřelo akvizici herní společnosti Codemasters Group Holdings v hodnotě 1,2 mld. USD. Studio Codemasters sídlí v Londýně a je známo svými závodními herními tituly.

Akcie EA před zahájením obchodování na NASDAQ rostou o 1,08 % na 144,00 USD. Akcie společnosti Glu před zahájením obchodování na NASDAQ posilují o 34,82 % na 12,66 USD.

Zdroj: Bloomberg

Matěj Švanda
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.