Čtvrtek 22. října. Svátek má Sabina.

Ekonomové oslovení The Financial Times favorizují jako příštího prezidenta ECB Erkkiho Liikanena

28.12.2018 | 16:08 0 Komentářů

Ekonomové oslovení The Financial Times favorizují jako příštího prezidenta ECB Erkkiho Liikanena, který působil jako guvernér finské centrální banky.

Favorit bývalý finský guvernér Liikanen 

Britský list The Financial Times zveřejnil anketu ekonomických analytiků. která se zaměřuje na odhady příštího nástupce současného prezidenta Evropské centrální banky Maria Draghiho. Ekonomové oslovení deníkem The Financial Times považují za nejpravděpodobnějšího Draghiho nástupce Erkki Liikanen, který má se světem centrálního bankovnictví bohaté zkušenosti. Liikanen zastával funkci guvernéra finské centrální banky a působil tak v radě guvernérů Evropské centrální banky. Známý finský ekonom také působil v Mezinárodním fondu a má za sebou i bohatou politickou kariéru. Je taktéž autorem známého reportu se záměrem strukturálních změn bankovního sektoru na území Evropské unie.

Šance se dávají i franouzskému guvernérovi

The Financial Times se kromě odhadů analytiků tázal také na jejich osobní preference. V těch zvítězil současný člen Výkonné rady Evropské centrální banky Benoîta Cœurého. Jeho jmenování však ekonomové příliš nevěří, když ho na příštího prezidenta tipuje pouze 1 ze 24 dotázaných. Naopak na Liikanena by si vsadilo 8 z nich. Za ním skončil se šestí hlasy guvernér francouzské centrální banky François Villeroy de Galhau.

Současný prezident Evropské centrální banky opustí svoji funkci v říjnu příštího roku.

Zdroj: Photo by Giulia Carbonaro; Appropriate credit: „© Giulia Carbonaro/ European Central Bank 2018“

 

 

Zdroj: The Financial Times

František Mašek, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.