Úterý 20. dubna. Svátek má Marcela.

ECB sleduje ekonomiku. Poroste?

01.01.1970 | 01:00 0 Komentářů

Předseda Evropské centrální banky Jean-Claude Trichet řekl, že ECB bedlivě sleduje ekonomiku eurozóny a věnuje obzvláštní pozornost, aby zajistila její budoucí růst v prostředí celosvětové finanční krize.

V interview pro německou televizní stanici ARD, která vysílala interview v přímém přenosu Trichet řekl, že ECB intenzívně sleduje ekonomiku eurozóny a věnuje zvláštní pozornost jejímu dalšímu růstu.

Řekl také, že ECB dělá vše potřebné, aby udržela cenovou stabilitu ve střednědobém horizontu a inflace zůstala blízko 2% úrovně.

Inflační cíl ECB je ve střednědobém časovém horizontu nastaven na hodnotu 2% (pokud možno pod) nebo blízko této hranice.

Při komentování příčin současné celosvětové krize finačních trhů Trichet řekl, že tyto příčiny mohou být dohledány a jedná se o chyby různých společností a institucí v USA a v Evropě. Mezi tyto chyby lze zařadit nedostatek patřičného bankovního dohledu.

Trichet také řekl, že momentálně existuje zvýšená potřeba zlepšení bankovního dohledu a zajištění větší transparentnosti finančních trhů.

Zdroj: Colosseum

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.